Provoz Pujckomat.cz byl ukončen. O půjčku můžete zažádat na Zaplo.cz.

Studentské půjčky – jak vybrat tu nejlepší?

Studujete, máte jen nárazový příjem, ale přesto potřebujete půjčit? Jde to, ale ne každá půjčka pro vás bude výhodná. Přečtěte si, co byste měli vědět, aby vás někdo zbytečně nenapálil.


Zorientujte se v typech půjček

Studentské půjčky dělíme stejně jako ostatní finanční produkty: na bankovní a nebankovní. Oboje má svá pro a proti. Banky vám půjčí více peněz, ale jsou méně flexibilní – většinou musíte jít vyřídit smlouvu na pobočku, vše déle trvá, platíte úroky a další poplatky za vedení účtu. U nebankovních půjček máte peníze ihned na účtu a dopředu znáte výši poplatku, nic navíc už vás nestojí. Nehodí se však, pokud potřebujete půjčit vyšší částku.

Účelovou nebo neúčelovou půjčku?

Půjčky pro studenty dále dělíme na účelové a neúčelové. V prvém případě lze úvěr čerpat jen na výdaje spojené se studiem, v druhém poskytovatel využití nezkoumá. Typickým příkladem neúčelové půjčky je přečerpání účtu do mínusu, tzv. kontokorent. Určitě ale sledujte výši úroků a při studiích využívejte výhodnější studentské účty. Oblíbeným řešením je pak rychlá půjčka na cokoliv, kde jsou podmínky jednodušší.

Vyberte si důvěryhodného poskytovatele

Studentům pochopitelně nepůjčí každý – nepochodíte především u finančních produktů, které vyžadují doložení pravidelného příjmu v určité výši. Přesto většina poskytovatelů řešení pro studenty nabízí. Nebojte se proto zeptat. Už při studiích můžete získat dokonce i stavební úvěr. Buďte obezřetní při výběru poskytovatele půjčky – sledujte jeho historii a reference klientů. Vždy si pečlivě přečtěte podmínky smlouvy, především co se týče poplatků a postupu v případě neschopnosti splácet.

Zjistěte si podmínky při neschopnosti splácet

I s půjčkou můžete klidně spát, jen si dobře vybrat. U vyšších úvěrů doporučujeme pojištění při neschopnosti splácet. Upřednostněte ty poskytovatele, kteří vám umožní splátky v případě potřeby odložit nebo flexibilně měnit. U malých online půjček volte ty, kde si můžete splatnost prodloužit. Půjčkomat vám to umožňuje až o 45 dní, a to i opakovaně.

Při volbě studentské půjčky nejprve zvažte, kolik peněz budete potřebovat. Dále zda potřebujete peníze hneda kdy je budete moci splatit. Podle toho vyberte nejvýhodnější produkt.Přečtěte si také:


Jak si nastavit splátkový kalendář

Rychle pujcky a řešení naléhavých finančních potřeb.

Půjčka pro studenty