Provoz Pujckomat.cz byl ukončen. O půjčku můžete zažádat na Zaplo.cz.

Půjčí vám banka? Rychlý test vám to prozradí

Malé úvěry převážně v řádech 10 – 100 tisíc Kč jsou výrazně dostupnější širokému spektru klientů oproti ostatním úvěrům o větších objemech či hypotékám. Přesto i poskytování takto malých úvěrů má svá jasná pravidla a ne každý nakonec na půjčku dosáhne.

Jaká jsou tedy pravidla hry diktovaná bankou a vaše šance na získání úvěru?Udělejte si malý test

Pokud políčko souhlasí s vaší situací, můžete si jej pomyslně zaškrtnout. Pokud se však s jedním nebo s více body nemůžete ztotožnit, mohli byste mít v bance potíže.

  • Bylo mi už 18 let a jsem občanem České republiky.

  • Mám větší než minimální pravidelný a doložitelný čistý příjem, který je vyžadován pro daný úvěr. U těch úplně nejtolerantnějších bank se tato minimální částka pohybuje kolem 8 000 Kč, většinou je ale potřeba násobně více.

  • Nemám žádný dluh ani záznam v registru dlužníků.

  • Mám k dispozici veškeré dokumenty, které po mně banka chce – většinou to jsou kromě dokladů totožnosti také potvrzení o příjmu nebo výpisy z účtu.

  • Jsem ve svém zaměstnání již delší dobu. Banky totiž půjčky ve zkušební době často neschvalují.

  • Mám dostatek času na vyřizování půjčky s bankou. Kvůli potřebě různých dokumentů a osobních návštěv poboček bude totiž volný čas potřeba.

  • Ještě mi žádná banka nezamítla mou žádost. Protože pokud ano, dozví se o tom i další banka a také vám žádost zamítne.

  • Předem vím, na co přesně si půjčuji. Banka to totiž může chtít vědět, některé chtějí také doložit, že jste peníze skutečně utratili tak, jak jste tvrdili.

  • Jsem si 100% jistý, že budu schopný splácet.

Odpověděli jste u všech bodů ANO? Tak to vám gratulujeme, pravděpodobně vám v bance půjčí. A pokud nepotřebujete peníze ihned a nevadí vám delší zařizování úvěru, můžete se hned vydat do banky.

Pokud jste však jeden z bodů zaškrtnout nemohli, můžete mít s žádostí o půjčku v bance velké problémy. Máte již jiný dluh? Jste v registru dlužníků? Nemáte dostatečný či prokazatelný příjem? To všechno jsou překážky, kvůli kterým může být vaše žádost v bance neúspěšná.

Jak odhadnout minimální požadované minimum přesně pro náš úvěr?

Téměř každá banka na svém webu nabízí možnost si úvěr spočítat na úvěrové kalkulačce. Zadáme, kolik a na jak dlouho chceme půjčit a dostaneme výši měsíční splátky. Orientačně při půjčce 50 000Kč na 2 roky splácíte přibližně 2 400 Kč měsíčně. Většina položek v našem osobním či rodinném rozpočtu je fixně daná – náklady na bydlení (nájem, energie), výdaje za potraviny, drogerii, léky, v případě dětí školy, školky a náklady s tím spojené a další nezbytně nutné položky. Pokud tedy sečteme veškeré zmíněné nutné výdaje a připočteme rezervu alespoň 20 %, měl by nám zbýt dostatek na pokrytí vypočtené splátky.

Banka však často sama odhadne vaše osobní náklady na život. Může si proto myslet, že měsíčně utratíte mnohem více, než jak tomu je ve skutečnosti. A pak si dopočítá, že na splácení úvěru nemáte a nepůjčí vám.

Pokud však žádáte o půjčku ve zkušební době v zaměstnání a čekáte na první výplatu, nebude vám stačit ani vyšší plat, který budete brzy dostávat. Půjčky ve zkušební době banky totiž nerady schvalují.

Řešení: Půjčka na splátky od nebankovní společnosti

Pokud vám hrozí že vám banka spotřebitelský úvěr neposkytne, obraťte se na důvěryhodnou nebankovní společnost. V Půjčkomatu vám poskytneme první půjčku zcela zdarma – bez jakýchkoli poplatků a úroků. A tak nám vrátíte jen to, co jste si půjčili. Můžete si tak vyzkoušet naše služby a sami se rozhodnout, zda vám vyhovují.

Když využijete našich služeb po několikáté, půjčíme vám více peněz, a to už i v rámci půjčky na splátky. Už totiž budeme vědět, že jste schopni je splácet. A vy budete vědět, na koho se obrátit, až budete potřebovat půjčku.

Přečtěte si takék:

Jak správně hospodařit s rodinnými příjmy

Žádáte o půjčku? Připravte si správné dokumenty