Provoz Pujckomat.cz byl ukončen. O půjčku můžete zažádat na Zaplo.cz.

Jak zabránit zneužití osobních údajů online

Moderní doba přinesla mnohem více situací, kdy jsou vyžadovány naše osobní údaje. Téměř dennodenně je vyplňujeme při nakupování a placení na internetu a informace o sobě poskytujeme např. i při žádosti o online půjčku. Jak ale správně odhadnout, komu své osobní údaje svěřit?
Jak hovoří zákony ČR a EU

Zásady ochrany osobních údajů vycházejí z rámcových směrnic Evropské unie pro ochranu dat, a to především ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES. Český právní řád využívá zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů a zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích. Zákony vyžadují registraci subjektů, které nakládají s osobními údaji u Úřadu pro ochranu osobních údajů (Půjčkomat najdete v registru zpracovatelů osobních údajů pod číslem 00041549 a jménem své mateřské společnosti Friendly Finance s. r. o.).

Zásady zpracování osobních údajů

Na každé webové stránce, kterou navštívíte a která od vás vyžaduje uvedení osobních údajů (například při registraci, nebo nákupu v e-shopu), by měla viditelně uvést své zásady při zpracování těchto citlivých dat.

Tyto zásady jsou právně závazné, pokud neporušují nadřazené právní normy, jakmile jsou na webu publikovány a pod registračním nebo nákupním formulářem byste vždy měli najít boxík pro odsouhlasení těchto zásad z vaší strany. Pokud o zásadách zpracování a ochrany osobních údajů není na webu ani zmínka, raději dejte ruce pryč.


Pozor na viry a trojské koně

V nebezpečí jsou naše osobní údaje, ale třeba i přihlašovací údaje do internetového bankovnictví nebo e-mailu, i v případě, že nechráníme svůj počítač proti počítačovým virům, malwaru, spywaru a trojským koním. Volba osvědčeného antivirového programu a dodržování zásad bezpečnosti na internetu (nenavštěvování podezřelých stránek, neotevírání nevyžádaných e-mailů a jejich příloh) nám ušetří spoustu nepříjemností v podobě zavirovaného počítače, který kamsi nenápadně odesílá naše data.

Naopak pokud na vás na webu vyskočí okno s žádostí o povolení souborů cookies, které slouží ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku na webových stránkách, nemusíte se obávat, že se s vaším počítačem bude dít něco nekalého.


Půjčkomat chrání vaše osobní údaje

Půjčkomat s vašimi osobními údaji nakládá zodpovědně a využívá je jen k vyřízení vaší žádosti o půjčku, nebo k zasílání novinek ze světa online půjček a vylepšování služeb zákazníkům. Údaje uchováváme na přísně zabezpečeném počítačovém serveru s vyspělým šifrováním a nebudou bez vašeho souhlasu poskytovány 3. stranám. S námi můžete mít na účtu peníze do hodiny, a vaše údaje přitom budou 100% v bezpečí.


Přečtěte si také:


Žádáte o půjčku? Připravte si správné dokumenty

Buďte moderní a sjednejte si půjčku přes internet

Kolik ve skutečnosti zaplatíte za půjčku?